שאלות ותשובות – תזונה

מה ההבדלים בין פטמות לטקס לפטמות סיליקון?
פטמות הלטקס של NUK עשויות משרף גומי (לטקס), חומר טבעי איכותי מאד. הלטקס חזק במיוחד, גמיש ועמיד ביותר לכל משיכה או קריעה. אולם, כיוון שלטקס הוא חומר טבעי, השומן במזון עלול לגרום לו לבלאי. גם אור שמש ישיר גורם לבלאי מהיר יותר מהרגיל, ולכן מומלץ לאחסן את פטמות הלטקס בסביבה מוגנת, ללא קרינת שמש.

כלל האצבע הוא: להחליף פטמת לטקס מדי חודש עד חודשיים, ו/או כאשר היא מתחילה להיות דביקה.

פטמות הסיליקון של NUK עשויות מחומר סינתטי איכותי ביותר. הסיליקון השקוף עמיד במיוחד לטמפרטורה גבוהה. אור שמש ישיר ושומן אינם משפיעים על בלאי של החומר. אולם, גם פטמת הסיליקון עלולה להינזק ולכן יש להחליפה מיד לאחר הופעת סימני הנשיכה הראשונים או סימני פגם ובלאי אחרים כלשהם. מטעמי היגיינה, מומלץ להחליף את הפטמות מדי חודש עד חודשיים.

הבחירה בפטמה בה תשתמשו תלויה בדרישות ובהעדפות האישיות שלכם. ניתן כמובן לשלב או להחליף בין שני החומרים.

האם פטמות הלטקס של NUK יכולות לגרום לאלרגיות?

תכולת האלרגנים בפטמות הלטקס של NUK נבדקו במשך שנים. התוצאות מעידות על כך שאין סיכון פוטנציאלי הניתן למדידה ומאשרות את ניסיוננו החיובי, שנצבר במהלך 60 השנים האחרונות.
עם זאת, לא קיימים מוצרי לטקס, שאינם גורמים לבעיה כלשהי אצל אנשים האלרגיים ללטקס – גם כאשר המוצר מכיל פחות מ-30 מג’/ק”ג של חלבונים מסיסים כמו פטמות הלטקס של NUK!

הפטמות של NUK הפכו לדביקות, מדוע?

פטמות הלטקס של NUK עשויות משרף גומי (לטקס טבעי), שהוא חומר גלם טבעי החשוף לבלאי. סימנים האופייניים לבלאי הם כאשר החלק העשוי גומי מתנפח ו/או נהפך לדביק, סימנים אלו עשויים להופיע לאחר כארבעה שבועות של שימוש. העמידות של הפטמה תלויה בנסיבות שונות ומגוונות. התזונה והרכב הרוק של התינוק ממלאים תפקיד חשוב, תכולת השומן במזון, המאיצה את תהליך הבלאי וגם גורמים חיצוניים כגון אור שמש חזק וישיר או מקור חום. עצתנו היא לאחסן את הפטמה בסביבה מוגנת: מקום יבש, בטמפרטורת החדר, הרחק ממקור חום ומקרינת שמש ישירה.

בנוסף, הרתחת הפטמה במשך זמן ארוך מדי עלולה לגרום לבלאי מוקדם. יש לנקות את הפטמות ע”י חיטוי בסטריליזטור או להשרות במים רותחים למשך 5 דקות. לאחר הניקוי יש להניח את הפטמה לייבוש.

כל הפטמות של NUK נתונות לבדיקות שוטפות קפדניות. כיוון שמוצרינו מופצים בכל רחבי העולם, אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהם עומדים בתקני האיכות הבינלאומיים המחמירים ביותר.

האם בקבוקי ההזנה של NUK מתאימים למדיח הכלים?

בדרך כלל אין לרחוץ במדיח כלים את בקבוקי NUK. רוב חומרי הניקוי למדיחי כלים מזיקים לחומר ממנו עשוי הבקבוק ולעיטורים שעליו. הדבר גורם לבלאי מהיר של החומר ועלול לגרום לשבירת הבקבוק.

האם ניתן לתת לתינוק בקבוק הזנה ולהמשיך להניק בעת ובעונה אחת?

מגוון בקבוקי ההזנה והפטמות של NUK FIRST CHOICE פותחו על פי הידע הרפואי העדכני ביותר כדי לסייע לך בהנקה. הם מאפשרים שילוב של הנקה עם הזנה מבקבוק, שכן הפטמות עוצבו על פי מבנה הפטמה של האם בזמן הנקה.

כיצד ניתן למנוע כאבי גזים בהזנה מבקבוק?

בעת הכנת תחליף חלב אם, יש למדוד את המים ואבקת החלב במדויק – על פי הוראות היצרן. יש להניח לקצף שנוצר להתפוגג בתוך הבקבוק לאחר ניעורו. חשוב גם להשתמש בפטמה ובחור בגודל הנכון. על הפטמה להיות מלאה לחלוטין בחלב בעת ההזנה. עם סיום הארוחה, חשוב לאפשר לתינוק לגהק, כדי שהאוויר שנבלע יצא החוצה.

עשו הפסקות גיהוק במהלך ההזנה לפי הצורך. השסתום של המערכת נגד כאבי גזים של NUK
(NUK ANTI COLIC AIR SYSTEM), מונע היווצרות וואקום בבקבוק. פירוש הדבר הוא שהתינוק יכול להמשיך לשתות מבלי לבלוע אוויר. בזכות העיצוב האורתודנטי המיוחד של פטמות NUK, מופעלים שרירי השפתיים, הלסת והלשון במהלך ההזנה מהבקבוק כמו ביניקה.

בעת היניקה מהשד, מופרש רוק המסייע לעיכול. עם בקבוקי NUK, מושגת בדיוק אותה פעולה באמצעות מיקומו הייחודי של החור, בצד העליון של הפטמה.