ביספנול A

מהם ביספנול איי (BPA) ופוליקרבונט (PC)?

ראשי התיבות BPA פירושם ביספנול איי. ביספנול איי הוא חומר גלם המשמש בייצור פוליקרבונט (PC) שהוא חומר פלסטי סינתטי. פוליקרבונט הוא חומר רב-תכליתי, חזק, עמיד בחום, בלתי שביר ושקוף. לכן הוא משמש ליצירת אינספור חפצים לשימוש יומיומי. פוליקרבונט מצוי לדוגמה בשקיות פלסטיק, קרטוני חלב, אריזות של מוצרי מזון וגם טלפונים ניידים, תקליטורים, משקפי שמש, דבקים או לכה לציפורניים.

האם כל בקבוקי ההזנה לתינוקות של NUK הם נטולי ביספנול איי?

כן. חברת NUK שינתה בעוד מועד את כל תהליכי הייצור של בקבוקי ההזנה לתינוקות, ומציעה כיום אך ורק בקבוקים ממגוון חומרים חלופיים נטולי ביספנול איי. כדי להקל ככל הניתן על ההורים בזיהוי המוצרים בעת קניית בקבוקי הזנה לתינוקות, בקבוקי NUK מסומנים בבירור בסמל “BPA free”.

BPA free

 

אלו חלופות למוצרים המכילים ביספנול איי NUK מציעה?

בקבוקי הזנה לתינוקות של NUK עשויים מחומרים שאינם מכילים ביספינול איי. ככלל, כל החומרים שנעשה בהם שימוש על ידי NUK נתונים לבדיקות בטיחות שוטפות. אנו מבטיחים כי איננו עושים כל שימוש בחומרים המכילים ביספנול איי בייצור בקבוקי הזנה לתינוקות באתרי הייצור שלנו.

מדוע ביספנול איי נחשב למזיק ונאסר לשימוש על ידי האיחוד האירופאי?

מחקרים רבים מרחבי העולם בחנו את הסיכון הבריאותי מצריכת ביספנול איי. התוצאות של מחקרים אלו אינן חד-משמעיות.

המחלוקת המדעית על הסיכון הבריאותי האפשרי כתוצאה מההשפעות של ביספנול איי על גוף האדם, הובילה לדיון ציבורי ביקורתי בנושא וגרמה לחוסר ביטחון רב בקרב ההורים. כאמצעי מנע, כצעד להגנת הצרכנים ולאור המידע המורכב בנושא, החליטה הנציבות האירופאית לאמץ צו האוסר על השימוש בביספנול איי בייצור בקבוקי הזנה לתינוקות מה-1 במרץ 2011. בנוסף לכך, החל מה-1 ביוני 2011, מכירת בקבוקי הזנה לתינוקות המכילים ביספנול איי אסורה בכל ארצות האיחוד האירופי.

מהם לדעת הרשויות הסיכונים הטמונים בביספנול איי?

כדי לדעת על עמדותיהן של הרשויות המוסמכות כגון מנהל בטיחות המזון של האיחוד האירופי (EFSA) והמכון הפדראלי הגרמני להערכת סיכונים (BfR) לגבי ביספנול איי, ניתן לבקר באתרי האינטרנט שלהם:

מנהל בטיחות המזון של האיחוד האירופי (EFSA)

המכון הפדראלי הגרמני להערכת סיכונים – BfR

האם מוצצים עלולים להכיל ביספנול איי?

ישנם חלקים שונים למוצץ NUK. פטמת המוצץ עשויה תמיד מסיליקון או גומי (לטקס) טבעי ולכן היא נטולת ביספנול איי. בעבר נעשה שימוש בפוליקרבונט במגן הפה והטבעת של המוצץ. חברת NUK נתנה מענה מוקדם לתחושת חוסר הביטחון בקרב הצרכנים ושינתה גם את כל תהליכי ייצור המוצצים שלה לשימוש בחומרים נטולי ביספנול איי, כגון פוליפרופילן. לכן כל מוצצי NUK מסומנים בבירור “BPA free”.