משלוח חינם בקנייה מעל 99 ₪

הסל שלך

הסל שלך ריק

הירדמות עצמאית של הבייבי ב- 5 שלבים פשוטים

הירדמות עצמאית של הבייבי ב- 5 שלבים פשוטים

מאת חן ברזילאי, יועצת שינה ומדריכת הורים, יועצת למותג NUK

הבסיס ללילות רצופים בשינה הם לרוב הירדמות עצמאית. כזאת שמניחים את הילד במיטה ער לגמרי והוא מצליח להירדם לבד. נשמע חלום, אה? אך זה לגמרי אפשרי.

1. מניחים את הילד במצב עשי"ר- ער לגמרי; שבע- גם מבחינת אוכל וגם מבחינה מוטורית קיבל את מה שהוא צריך בזמני הערות שלו; יבש- חיתול נקי; רגוע- כשהוא רגוע ויכול לשכב במיטה.

2. לפני כל הרדמה עושים טקס קצר של הרפיה על הידיים או לדוגמא במשטח החתלה. אני ממליצה לשים מוזיקה מרגיעה ולרקוד יחד בקצב איטי, וכשהם רגועים, להניח במיטה. מפה לאפשר להם ללמוד להירדם לבד.

3. משתמשים בחפץ מעבר כמו מוצץ אהוב ומרגיע, בובה רכה או שמיכי או משחק, בתנאי שהוא לא מרעיש או מאיר. כל עוד הם לא בוכים ניתן להם להיות במיטה, כי הם בטוב, וכנראה אינם זקוקים לנו כרגע.

4. כשהם יתחילו לבכות, כדאי להגיע ולנסות להרגיע במיטה, ברוגע, בטפיחות, במגע נוכח, בליטופים. הם נרגעו- מעולה, הם יכולים להמשיך לנסות לסיים את התהליך. אם הם ממש בוכים- כמובן שנרים, נרגיע, ונניח שוב וחוזר חלילה.

5. היו עקביים וסבלניים, כי התהליך הזה יכול להימשך זמן וחשוב להיות מוכנים לזה. הלמידה של הירדמות עצמאית במיטה היא מיומנות כמו כל מיומנות אחרת. הכי חשוב להיות העוגן שלהם, רגועים בשבילם. נרצה לשדר להם שאנחנו איתם לאורך כל הדרך, כי הביטחון שלנו עובר אליהם בחיבוק, במגע ובקול.

לכתבה הקודמת
לכתבה הבאה